Rozpoczęcie realizacji projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

31.01.201013:45

m

Od stycznia 2010 r. Podlaski Klaster Bielizny realizuje projekt "Rozwój kooperacji firm z branży bieliźniarskiej z regionów Polski Wschodniej" współfinansowany ze środków Unii Europejskiej i Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej.

 

Celem projektu jest zbudowanie stałej formy kooperacji innowacyjnych firm branży bieliźniarskiej z regionów Polski Wschodniej poprzez wspólne działania. Projekt będzie realizowany przez Stowarzyszenie założone przez właścicieli firm bieliźniarskich z terenu Polski Wschodniej (województwo podlaskie oraz warmińsko - mazurskie). W ramach projektu planuje się rozwój kooperacji firm z branży bieliźniarskiej zarówno pomiędzy podmiotami komercyjnymi, jak również umocnienie współpracy z jednostkami badawczo rozwojowymi oraz instytucjami otoczenia biznesu. Budowa stałej kooperacji będzie możliwa poprzez szereg działań wspólnych.

Realizacja niniejszego projektu ma zachęcić podmioty gospodarcze i społecznych do podjęcia współpracy z Podlaskim Klastrem Bielizny. Ma to na celu umocnienie pozycji Stowarzyszenia w Polsce i za granicą. Przyłączenie się do powiązania niesie za sobą wiele korzyści dla społeczeństwa, jak również dla przyłączających się firm co jednocześnie umacnia pozycję klastra.


Intensywna promocja powiązania i jego oferta ma pokazać, iż w Polsce Wschodniej istnieje wiele firm z branży bieliźniarskiej, które wytwarzają produkty najwyższej jakości. Działania realizowane w ramach projektu mają przyciągnąć nowych odbiorców produktów klastra oraz produktów poszczególnych firm wchodzących w skład Stowarzyszenia.

 

 

FIRMY ZAŁOŻYCIELSKIE

Strona współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Program Operacyjny Rozwój Polski Wschodniej - Działanie I.4 Promocja i Współpraca w ramach projektu
„Rozwój kooperacji firm z branży bieliźniarskiej z regionów Polski Wschodniej”  www.polskawschodnia.gov.pl

Copyright © 2010 Podlaski Klaster Bielizny

Projekt, CMS, Hosting - Maxus Net Comunications